43. Körkapcsolás Konferencia

Projektsiker

Időpont: 2025. június 05. 12:00 - 18:00
Helyszín: Ericsson Székház ( Infopark - 1117 Budapest Magyar Tudósok körútja 11. )
Előadó: Cserna József, Sárvári Marianna, Dojcsák Dániel, Dr. Ferencz Orsolya, Fejér Gábor, Fodor Andrea, Buda Mónika, Tóth Norbert, Kulcsár Levente Huba, Tóth Tamás Péter, Rumszauer Tamás, Juhász Dániel, Kuczogi László, Lukács Mónika Csilla

Köszönjük a konferenciát övező hatalmas érdeklődést, rendezvényünk teltházas! Több jelentkezést sajnos nem tudunk fogadni. A megértésüket köszönjük!

Mit jelent a projekt sikere? 

Mit mondanak erről a kutatások, és mit gondolnak a gyakorló szakemberek? Mik a legfontosabb sikertényezők? És érvényesek lesznek-e holnap? Milyen támpontot adnak az értelmezéshez az egyes módszertanok?

Van különbség abban, hogy hogyan definiálják a projektek sikerét a különböző szektorokban? Másként látják-e a folyamatot és az eredményeket a különböző szerepeket betöltő érintettek: a felsővezetők, a PMO vezetők és a projekten dolgozó munkatársak?

Hogyan mérjük, hogyan értékeljük, hogyan ünnepeljük a sikert?

Összetett kérdések, sokféle megközelítés, izgalmas példák várják a Magyar Projektmenedzsment Szövetség 43. Körkapcsolás konferenciájának résztvevőit!

A 43. Körkapcsolás konferencia programja

12:30-13:00 Regisztráció

13:00-13:50 Ráhangoló 
Cserna József (elnök, Magyar Projektmenedzsment Szövetség) és Sárvári Marianna (elnökhelyettes, Magyar Projektmenedzsment Szövetség) 
Vendég: Dojcsák Dániel (marketingkommunikációs igazgató, Shiwaforce)

Miért buknak el a projektek – és hogyan lehet mégis sikerre vinni őket?
A Projektmenedzsment Szövetség vezetői – Cserna József, Lukács Mónika és Sárvári Marianna – ezúttal Dojcsák Dániellel, a Shiwaforce marketingkommunikációs igazgatójával beszélgetnek a projektsiker valódi mozgatórugóiról. A program során szó esik arról, mi különbözteti meg a sikeres projekteket a sikertelenektől, és hogyan alakult át a projektsiker fogalma az idők során. A klasszikus „vas háromszög” (idő, költség, scope) mellett ma már egyre nagyobb hangsúlyt kap az üzleti értékteremtés, a felhasználói elégedettség és a fenntarthatóság is. A beszélgetés kiemelt témája a Shiwaforce támogatásával megjelent Megvalósítás hatékonyan című könyv, amely gyakorlati példákon keresztül mutatja be, hogyan befolyásolják a döntéshozatali torzítások a projektmegvalósítás sikerét – és hogyan lehet ezeket tudatosan kezelni.

13:50-14:10 Magyarok az űrben
Dr. Ferencz Orsolya (űrkutatásért felelős miniszteri biztos, Külgazdasági és Külügyminisztérium)

14:10-14:30 Fejér Gábor (CIO, MBH Bank): Kreatív bukás: amikor a projekt máshogy sikerül
Mi a siker titka a projektek világában? Előadásomban a sikerességet nem elméleti definíciók mentén, hanem saját gyakorlati tapasztalataim alapján közelítem meg. Segítek jobban megérteni a megrendelő oldalon ülő felsővezetők motivációit és elvárásait, valódi példákon keresztül mesélem el, mit tanultam az évek során – sokszor a nehezebb úton.

14:30-14:45 Junior Projektmenedzsment Verseny díjátadója

14:45-15:15 Szünet

15:15-15:35 Fodor Andrea (PMI-PBA, alapító-ügyvezető, ProjektCoach Consulting Kft.) és Buda Mónika (projektmenedzser, IdomSoft Zrt.): Projekt vagy pénznyelő? – Hozz értéket, ne csak költséget! (avagy a sikeres projektek láthatatlan motorja a tudatos üzleti értékteremtés)
Túl sok ötlet, kevés erőforrás – de melyik projekt éri meg igazán? Ne csak megvalósíts, dönts jól! Hogyan hozz tudatos, üzletileg is megtérülő döntéseket már az ötletelés fázisában?

15:35-15:55 Tóth Norbert (Head of Data Science Unit, Richter Gedeon Nyrt.), Kulcsár Levente Huba (Senior Manager, KPMG Tanácsadó Kft.): Jó „adat” fél siker?
A mai modern vállalatok világában a transzformációk korát éljük, és mindent átszőnek az informatikai rendszerek átalakításai, régi és új rendszerek együttélése, adatok bonyolult kezelése/migrációk jellemzik a jelen kor projektjeit. Ugyanakkor a komplex szervezeti környezetben játszódó projekteken, regionális/lokális dimenziókban dolgozunk, sokszor a bevont kollegák információ szintje előképzettsége is komoly kihívást jelenthet egy adott projekt számára. Egy központi – minden területet felölelő informatikai rendszer esetén - S/4HANA bevezetés előtt a vállalati adatvagyon felmérése (adatmodell) és regionális multinacionális vállalat adatvagyon kontroll (Data Governance) keretrendszer kialakítása projekt kapcsán különböző nézőpontokból bemutatjuk, hogy hogyan és milyen dimenziókban lehet értékelni a projekt sikerét, és milyen érdekek mentén változnak a sikerkritériumok.  

15:55-16:15 Tóth Tamás Péter (digitális megoldások vezető, MOHU Zrt.) és Rumszauer Tamás (agilis coach, MOHU Zrt.): Nagyvállalat új terepen, avagy hogyan indult a MOHU
A MOHU a MOL-Csoport tagjaként egyszerre szembesült egy olajipari nagyvállalat működési és szabályozási környezetével, valamint egy turbulensen változó új iparág kihívásaival. Egyszerre multi és startup a hulladékgazdálkodásban. Folyamatos balanszírozás a tulajdonosi érdekek és a fogyasztói elvárások között.  Milyen projektmenedzsment módszertant használjunk, ha lehetetlenek a határidők és tisztázatlan a scope? Hogyan sikerült elindulni és mi történt azóta? Vajon mi kellett a sikerhez?

16:15-16:35 Juhász Dániel (MBA, PMP, ACP; Project Manager, Partner, Zenith Vanguard – The Project Management Company): A „Siker” nyelve – Amikor a siker másképp hangzik és mást jelent
Szerintem a siker egyszerre gondolkodásmód és egy utazás végeredménye. Nemzetközi projektjeim során olyan gyakorlati megközelítéseket, trükköket és szemléletmódokat sajátítottam el, amelyek hatékonyabbá teszik a napi munkámat és árnyaltabb képet adnak arról, mit is jelent számomra valójában a sikerhez vezető út.
Rövid előadásomban ezeket a tapasztalatokat szeretném megosztani a közönséggel, bízva abban, hogy mindenki talál majd valamit, ami elgondolkodtatja, illetve néhány gondolatot elvisz útravalóként.

16:35-16:55 Kuczogi László (ügyvezető tulajdonos, K-ép Stúdió): Építkezés okosabban: A BIM ereje a hatékonyabb és sikeresebb projektekért
Képzelje el, hogy egy olyan iparágban dolgozik, ahol a digitális forradalom még csak most kezdődik, és a hagyományos módszerek uralkodnak. Az építőipar pontosan ilyen helyzetben van, hatalmas lehetőségeket kínálva a hatékonyság növelésére. A Building Information Modeling (BIM) nem csupán egy 3D-s modell; ez egy átfogó folyamat, amely forradalmasítja a projektek tervezését, kivitelezését és kezelését. Fedezze fel, hogyan képes a BIM átformálni az építőipari projektmenedzsmentet, csökkentve a költségeket, lerövidítve az idővonalakat és javítva az együttműködést. Vajon az Ön iparága is profitálhatna egy ilyen holisztikus, adatvezérelt megközelítésből?

16:55-17:10 Rakd össze a siker receptjét – menti kvíz
Lukács Mónika Csilla (elnökhelyettes, Magyar Projektmenedzsment Szövetség)

17:10-17:30 Szünet

17:30-18:00 Kerekasztal beszélgetés: Hogy látjuk a projekt sikerét? 
A projektsikert járjuk körbe különböző nézőpontokból, hogyan értékeli a sikert a projektvezető, a projektszponzor, a line menedzser és a tanácsadó.
Moderátor: Kulcsár Levente Huba (Senior Manager, KPMG Tanácsadó Kft.)
Sárvári Marianna (Program Manager, Deloitte Central Europe IT)
Juhász Dániel (Project Manager, Partner, Zenith Vanguard)
Tóth Tamás Péter (digitális megoldások vezető, MOHU Zrt.)

18:00-18:05 Zárszó

 

Előadók:

Cserna József

elnök, Magyar Projektmenedzsment Szövetség

Az Eötvös Loránd Tudományegyetem TTK Programtervező Matematikus szakán végzett 1985-ben. Karrierjét a Paksi Atomerőműben kezdte, ahol az eltöltött idő alatt különböző vezetői beosztásokat látott el az informatikai területen. Kiemelkedett a munkák közül az amerikai Bechtel, a finn IVO és a francia EdF vállalatokkal közös projektek menedzselése. Ezen cégekkel folytatott közös munka során került kapcsolatba a projektmenedzsment szakmával és sajátította el annak alapjait. A magyarországi közös munka után a Bechtel San Franciscó-i központjában volt alkalma a világ egyik legnagyobb projektorientált cégénél több éven keresztül továbbfejleszteni tudását. 1996-1998 között a Budapesti Értéktőzsde informatikai vezetőjeként, illetve a Béta-Stock Kft. ügyvezetőjeként jelentős szerepet játszott a távkereskedési rendszer (MMTS) bevezetésében, a BÉT működési modelljének átalakításában, az infrastruktúra korszerűsítésében. Ezek után csatlakozott az akkor több cég egybeolvadásával létrejött Synergonhoz. Itt a projektmenedzsment és logisztikai területet irányította vezérigazgató-helyettesként. 2000-2001 között a Nasdaq-on jegyzett AdaptiveBroadband amerikai cég európai leányvállalatának, az Eurobroadband Rt. vezérigazgatója volt. 
2001-ben megalapította az Expertive Kft.-t, amelynek a mai napig tulajdonos ügyvezetője. A cég alapvetően projekt-, program-, és portfóliómenedzsmenttel, projektkultúra- és szervezetfejlesztéssel és vezetési tanácsadással foglalkozik. Az elmúlt két évtizedben számos nagy és komplex projekt és program, illetve szervezetfejlesztési munka sikeres levezénylése áll mögötte. 
2003-ban Magyarországon elsőként szerezte meg az International Project Management Association nemzetközi minősítő rendszerében a legmagasabb IPMA A szintet jelentő „Projektek igazgató” címet. 2002 óta tagja a Magyar Projektmenedzsment Szövetség elnökségének, és 2005 óta pedig a szervezet elnöke. Alapító alelnöke és tagja a PMI Budapest, Magyar Tagozatnak, a Menedzserek Országos Szövetségének és FŐVOSz-nak. Aktív tagja az Év Projektmenedzsere, az Év Informatikai vezetője és az ITB Top52 zsűrijének. Vendég előadó több hazai egyetemen projektmenedzsment témákban. 
„Több, mint harminc éves hazai és nemzetközi karrierem egyik legfontosabb eleme volt, hogy hogyan lehet hatékonyan csapatban dolgozni, hogyan lehet egy olyan sikeres vállalati projektmenedzsment kultúrát kialakítani, amely hozzájárul egy cég eredményességéhez, és kiváló környezetet teremt a munkavállalóknak és inspirálja őket. Hosszú éveket töltöttem a megrendelő és szállító oldalon is, ami megtanított arra, hogy mindig tudjunk a másik fejével is gondolkozni, így elősegítve a hatékonyabb együttműködést. Ezen felül mindig is fontos volt számomra az önkéntes munka, a megszerzett tudás és tapasztalat megosztása, ezért is veszek részt közel húsz éve a Magyar Projektmenedzsment Szövetség munkájában, és vezetem a szervezetet 2005 óta.”

Sárvári Marianna

elnökhelyettes, Magyar Projektmenedzsment Szövetség, IPMA Global Individual Award 2022 - Gold medal

Több évtizednyi szakmai múltam során kiterjedt tapasztalatot szereztem a pénzügyi szektorban, valamint a kiszervezett szolgáltatások és az informatikai menedzsment területein. A legnagyobb szakmai sikereimet a projektmenedzsment területén értem el. A Raiffeisen Bankban 5 évig irányítottam az IT Alkalmazásfejlesztési területet, ahol többek között az IT projektek megvalósítását felügyeltem. A T-Systems GmbH-nál a Nemzetközi Service Desk Üzletágat irányítottam 4 kontinens 9 országában, ahol számos kiszervezési és hatékonyságjavító projekt megvalósítását hajtottuk végre. Az elmúlt években már saját magam vezetek jelentősebb programokat és projekteket. Jelenleg a Deloitte Közép-Európai IT Divíziójában a régió legjelentősebb informatikai programját vezetem, amely keretében 19 országban, a valamennyi Deloitte munkatárs által használandó PSA (Professional Services Automation) megoldást vezetjük be.
Munkámért 2021-ben Magyarországon az „Év Projektmenedzsere” díjjal tüntettek ki, majd ezt követően 2022-ben az International Project Management Association (IPMA) nekem ítélte a „Project Manager of the Year 2022 – Gold Winner” díjat.
Közgazdász vagyok, PMP (Project Management Professional) és IPMA B Senior Project Manager tanúsítványokkal rendelkezem, MBA végzettségemet a Manchester University-n szereztem meg.

Dojcsák Dániel

marketingkommunikációs igazgató, Shiwaforce

Dániel feladata, hogy a Shiwaforce kommunikációs, tartalom- és marketing stratégiája egyszerre szolgálja a vállalati célkitűzéseket és nyerje meg a közönséget, cégen kívül és belül is. Régi motoros IT és B2B konferencia, média és újságíró berkekben, évtizedes múlttal a márkaépítés, a tartalomgyártás és a rendezvénymarketing terén is. Kedvenc szabadidős elfoglaltsága saját Strava-rekordjainak megdöntése, majd az eredmények alapos kielemzése.

Dr. Ferencz Orsolya

űrkutatásért felelős miniszteri biztos, Külgazdasági és Külügyminisztérium

Fejér Gábor

CDO, MBH Bank

Sokat látott embernek tartom magam a hazai bankszektorban. Az első 20 évemet szállítói cégeknél töltöttem, legyen ez a magyar tulajdonban lévő szoftverház, vagy olyan amerikai multinacionális vállalatok, mint az IBM és a SAS. Pályafutásom során legtöbbször projekteket valósítottam meg, projektvezetőtől egészen Professional Services Director pozíciókig.  
2011-ben ültem át a bankszektorba, ahol CIO, később vezérigazgató-helyettesi feladatokat láttam el az egykori FHB-ban. 2017-től az Erste Bank informatikai területét irányítottam, majd 2024-ben csatlakoztam az MBH-hoz, ahol a hazai banktörténet pillanatnyilag legnagyobb kihívása, a három bank egyesítése zajlik.

Fodor Andrea

PMI-PBA, alapító-ügyvezető, Projektcoach Consulting Kft.

Több, mint 25 év vezetői, tanácsadói, projektvezetői és üzleti elemzői, illetve tréneri tapasztalattal rendelkezik. Szakmai pályafutása során több, mint 25 jelentős méretű, és sok kisebb projektben vett részt, szponzorként, projektvezetőként, program menedzserként, szakmai vezetőként, üzleti felelősként vagy elemzőként, illetve szakértőként, tanácsadóként, megrendelői és szállítói oldalon egyaránt. Tréningjeinken rengeteg cég működésébe, problémáiba bepillantást engedünk.

Buda Mónika

projektmenedzser, IdomSoft Zrt.

Több mint húsz éve foglalkozom projektmenedzsmenttel, ebből közel egy évtizeden át PMO vezetőként dolgoztam, elsősorban a pénzügyi szektorban. Ez idő alatt komplex projektek, programok és teljes projektportfólió stratégiai irányításáért feleltem – nem csupán a megvalósítás oldaláról, hanem az üzleti eredmények szemszögéből is. Munkám során mindig arra törekedtem, hogy a projektgondolkodás összhangban legyen a vállalati célokkal – és hogy a döntések mögött adatok, világos érvek és átgondolt elemzések álljanak.

Tóth Norbert

Head of Data Science Unit, Richter Gedeon Nyrt.

Több mint 15 éves vezetői tapasztalattal rendelkezem Data&Analytics területen, melyet távközlési és gyógyszergyártási területen szereztem. A Richter Gedeonnál az adatplatformok fejlesztése, a vállalati szintű riporting, az AI és Data stratégia kialakítása, valamint a Data Governance működés bevezetése a fő fókuszterületem.

Kulcsár Levente Huba

Senior Manager, KPMG Tanácsadó Kft.

Huba elmúlt 25 évében az IT szolgáltatási szektor különböző cégeinél középvezetőként, és úgy a szállítói, mint a megrendelői oldalon program-, és projekt-vezetőként, dolgozott.
Ezen idő alatt lehetősége nyílt a pénzügyi- és telekommunikációs szektorban, különböző szerepkörökben, az agilis működésre való átállás különböző fázisaiban, a szoftverfejlesztés, rendszerbevezetés, és a szervezetfejlesztés területén belelátni a kihívásokba, és az azokra adott válaszokra, mindezek alakulására.

Tóth Tamás Péter

digitális megoldások vezető, MOHU Zrt.

Tamás közgazdászként végzett a Budapesti Corvinus Egyetemen. Karrierje során folyamatfejlesztői, projektmenedzseri, üzleti elemzői, product owneri és különböző vezetői pozíciókban szerzett tapasztalatokat IT területen. 2021-ben csatlakozott a MOL-Csoporthoz, részt vett a hulladékgazdálkodási koncesszió előkészítésében és indulásában. Jelenleg a MOHU Zrt. Digitális Megoldások csapatának a vezetője, ahol egy kiterjedd IT portfólió fejlesztési irányaiért és feladataiért felel.

Rumszauer Tamás

agilis coach, MOHU Zrt.

Tamás a Budapesti Corvinus Egyetemen nemzetközi tanulmányok szakon szerzett diplomát majd coach és vezető postgraduális diplomát. Karrierjét informatikusként kezdte nemzetközi tech cégek európai központjaiban. Virtualizációs cloud architecti pozícióját cserélte agilis coach sapkára. A MoHu előtt megfordult a tech szektor mellett a pénzügyi és nehéziparban is. Dolgozott Írországban, Németországban, Norvégiában, Svájcban, illetve az USA-ban.

Juhász Dániel

MBA, PMP, ACP; Project Manager, Partner, Zenith Vanguard – The Project Management Company

Freelancer projektmenedzsment tanácsadóként több mint 15 éve foglalkozik digitális és szervezeti átalakulásokkal.
„Független projektmenedzserként dolgozom, de a „szabadúszó” megnevezés helyett tudatosan a „freelance” szemléletet képviselem. Freelancerként könnyen átlátom a folyamatokat és nem egy-egy feladat elvégzésére fókuszálok: rendszerszinten és stratégiai módon támogatom a projekteket, ott, ahol valódi előrelépésre van szükség.” (Dánieltől idézet, kérjük, ennek megfelelően megjeleníteni).
Karrierje során számos iparágban dolgozott – IT, energiaipar, egészségügy, gyártás, logisztika, nonprofit, telekommunikáció – Európától kezdve Amerikán át egészen a Közel-Keletig, ahol nagyszabású ERP, Modern-Workplace és IT infrastruktúra projekteket vezetett.
Szenvedélyesen foglalkozik a modern munkamódszerek kutatásával és azok emberekre, szervezetekre, valamint környezetre gyakorolt hatásával. Úgy véli, hogy a digitális eszközök bősége könnyen elbizonytalaníthatja azt a projektmenedzsert, aki nem tanulta meg tudatosan használni őket. Tapasztalata szerint a vállalatok és projektek könnyebben fejlődhetnek, ha megtalálják az egyensúlyt az emberek, az eszközök és a folyamatok között. A valódi well-being pedig akkor válik elérhetővé, ha mindez kevesebb stresszel, nagyobb hatékonysággal és mikromenedzsment nélkül valósul meg.
Kétgyermekes édesapaként és aktív sportolóként fontosnak tartja a csapatmunkát, az őszinteséget és a megoldásorientált gondolkodásmódot. Ezeket az értékeket igyekszik átadni a fiainak és ugyanilyen szellemiségben mentorálja, vezeti csapatát.

Kuczogi László

ügyvezető tulajdonos, K-ép Stúdió

Kuczogi László építőmérnökként végzett a BME-n, majd mérnök-közgazdász és marketing menedzser diplomát szerzett, de elsősorban ingatlanipari digitalizáció a szakterülete. Már 1986-ban elkezdett foglalkozni a mérnök informatikával, 1993-ban alapította saját cégét a K-ép Stúdiót, amely kezdetben mérnöki szoftverek bevezetésével foglalkozott, de ma már az ingatlan digitalizáció szinte minden eleme megtalálható a szolgáltatások között. Az elmúlt évtizedekben számos informatikai projektet vezetett, így mind elméleti, mind gyakorlati oldalról ismeri az építőipari projekteket. A BIM területén tapasztalattal rendelkezik az ingatlan minden életciklusában, így a beruházások információs támogatásába. Számos konferencia előadója hazánkban és külföldön, illetve számos cikk, kiadvány és könyv kötődik hozzá. A HUFMA elnöke, a LEOFM tiszteletbeli tagja, a MABIM tagja.

Lukács Mónika Csilla

elnökhelyettes, Magyar Projektmenedzsment Szövetség

Egyetemi képzésem során találkoztam először a projektmenedzsment szakmával, de csak a közigazgatásban eltöltött éveim során ragadott magával a pálya kihívásokkal teli, az állandó fejlődés lehetőségét magában rejtő világa. A Budapesti Corvinus Egyetemen előbb turizmus és vendéglátás alapszakon, majd vállalkozásfejlesztés mesterképzésen közgazdászként diplomáztam. Illetve 2014-ben a Budapesti Közgazdaságtudományi Egyetemen szereztem képesítést okleveles közgazdászként pénzügy mesterszakon. Frissdiplomásként több szektorban kipróbáltam magamat, de hosszú távon az informatikai fejlesztések és közigazgatás kihívásokkal teli világa ragadott magával. Előbb a Nemzeti Infokommunikációs Szolgáltató Zrt.-nél dolgoztam üzleti elemző pozícióban majd a Kormányzati Informatikai Fejlesztési Ügynökségnél (KIFÜ) folytattam pályámat informatikai projektek vezetésével. A KIFÜ-ben 7 éven keresztül működtem közre komplex, jellemzően nagy volumenű, infrastruktúra vagy alkalmazásfejlesztés célú projektek megvalósításában. 2024 év elején úgy döntöttem, hogy ideje új vizekre evezni, így jelenleg IT projektvezetőként dolgozom a CIB Bankban. 
A PMSZ-szel a KIFÜ-ben végzett munkám során ismerkedtem meg, szervezeti tagként lehetőségem volt részt venni számos rendezvényen. Sőt mi több, előadóként is betekintést nyertem a szervezet működésébe a 2023 évi Körkapcsolás konferencián és a már hagyományosnak minősülő, évzáró PMSZ kvízek alkalmával. Mivel első sorban a rendezvények útján kapcsolódtam kezdetektől a Szövetséghez, elnökhelyettesként is a rendezvények magas színvonalának és szakmaiságának fenntartása a célom. A rendezvények mellett fontosnak tartom a felsőoktatási intézmények bevonását, a fiatal generáció oktatását és tudatos módon a változatos projektvezetői pálya felé történő irányítását biztosítva ezzel a megfelelő szakmai utánpótlást. A PMSZ számomra szakmai motivációt és hozzáértő közösséget jelent, ami tagadhatatlanul kiváló fejlődési lehetőséget és értékes kapcsolati hálót jelent minden projektekkel foglalkozó szakember számára.

Részvételi díj:

A rendezvény a PMSZ tagjainak ingyenes, de regisztrációhoz kötött! 
Tagsággal nem rendelkezőknek a részvételi díj 45.000 Ft.

PDU pont:

A rendezvényért 4 PDU regisztrálható.
A PDU regisztrálásával kapcsolatos információk a PDU menüpontban találhatóak.

További információk:

A rendezvény  támogatói:

 

 

 

 

  • Infopark - 1117 Budapest Magyar Tudósok körútja 11.Infopark - 1117 Budapest Magyar Tudósok körútja 11.