PMSZ Agilis Tagozat - 2023. június

A hibrid működés kihívásai nagyvállalati környezetben - kerekasztal beszélgetés

Időpont: 2023. június 20. 17:00 - 19:30
Helyszín: KPMG Székház ( 1134 Budapest Váci út 31. )
Előadó: Kovács Angéla, Merkl Gabriella, Balaton László, Balaskó Zsolt, Dr. Balogh András, Kulcsár L. Huba, Kajtár Bálint

Az Agilis tagozat következő meetup eseményére vendégeink lesznek olyan nagyvállalati vezetők, akik szervezetében már elindult az agilis transzformáció, így bizonyos szervezeti egységek ezekben a vállalatokban már agilis munkamódszereket követnek, míg mások a hagyományos megközelítések szerint dolgoznak. E két különböző struktúra együttéléséről, azaz a hibrid működésről és az ezzel kapcsolatos szervezeti, munkaszervezési kihívásokról fogunk velük beszélgetni egy kerekasztal keretében.

A panelfelvezető előadást Kovács Angéla és Merkl Gabriella tartják a KPMG Tanácsadó Kft. részéről, a beszélgetést Kulcsár Huba moderálja (senior manager, KPMG Tanácsadó Kft.)

A kerekasztal beszélgetés résztvevői:

  • Balaton László (Raiffeisen Bank Zrt.)
  • Dr. Balogh András (Thyssenkrupp Components Technology Hungary)
  • Balaskó Zsolt (Yettel Magyarország Zrt.)
  • Kajtár Bálint Ádám (OTP Bank)

A panelbeszélgetést követően az esemény résztvevőinek is lehetősége nyílik a kérdésfeltevésre a paneltagok felé, illetve záróprogramként egy kötetlen beszélgetés keretében további lehetőség lesz a szakmai tapasztalatok megosztására. 

 

Előadók:

Kovács Angéla

Manager, KPMG Tanácsadó Kft.

Angéla közgazdászként végzett, jelenleg a KMPG Tanácsadó Kft-nél dolgozik stratégiai és működési üzleti tanácsadás területen. Agilis coach végzettséggel és több éves működés és folyamat fejlesztési tapasztalattal rendelkezik. Dolgozott olyan vállalati környezetben, projekteken, ahol az agilis és a hagyományos működés párhuzamosan volt jelen, személyesen is megtapasztalta a hibrid működésből származó szervezeti kihívásokat.

Merkl Gabriella

Manager, KPMG Tanácsadó Kft.

Gabriella 2011-ben csatlakozott a KPMG Technológiai és Projekttanácsadási területéhez. Széleskörű tapasztalattal rendelkezik projektmenedzsment, PMO működtetés, valamint üzleti folyamatelemzés és -fejlesztés terén. Projektvezetőként vagy tanácsadói szerepkörben üzleti folyamatok digitalizálására irányuló projektek mellett nagyvállalati ERP-rendszer bevezetési projekteket is támogatott. Utóbbi években ügyfélprojekteken gyakran találkozik hibrid működéssel, így első kézből tapasztalja, hogy a nagyvállalatok milyen kihívásokkal szembesülnek egy agilis transzformációs program során. 

Balaton László

Head of PMO & Agile Transformation, Raiffeisen Bank Zrt.

2018 óta a Raiffeisen Bank Zrt. PMO főosztályának vezetője. Irányítása alatt a korábbi többéves átfutású projektekből álló banki portfólió leszállítása lean gondolkodásmód és agilis elvek alkalmazása mentén radikálisan felgyorsult, jelentősen hozzájárulva a bank digitális transzformációjának megvalósításához. A bankban ezzel párhuzamosan elindult agilis transzformációs program irányítása 2021-ben került hozzá, azzal a céllal, hogy kiterjesztésre kerüljön az agilis működésmód minden releváns területre, valamint egységes keretrendszerben feloldásra kerüljenek a hibrid működésmódból fakadó problémák. Tanulmányait a Pécsi Tudományegyetemen végezte, banki pénzügyi szakirányon szerzett közgazdász diplomát. Szakmai munkáját a Projektmenedzsment Kiválóság Tábla 2015-ben az Év Projektmenedzsere díjjal, a nemzetközi IPMA szervezet pedig 2016-ban a IPMA Global Achievements Award – Project Manager of the Year díjjal ismerte el.

Balaskó Zsolt

Head of Customer Facing IT Office, Yettel Magyarország Zrt.

Zsolt 20 éve dolgozik az ICT szektorban. Pályája első felében beszállítói oldalon dolgozott. Eleinte fejlesztőként, majd különböző vezetői pozíciókat töltött be. Itt volt lehetősége megismerni és az agilis szállítás alapjait letenni IT fejlesztő cégnél.
Az elmúlt 10 évben a Yettel Magyarországnál dolgozott, ahol részt vett a nagyvállalati agilis működés alapjainak kialakításában. Irányítása alatt több agilis csapat, illetve tucatnyi IT beszállító dolgozik. Jelenleg is tevékenyen dolgozik az agilis és klasszikus módszertanok összehangolásában. 

Dr. Balogh András

CTO, SVP E/E Engineering – Thyssenkrupp Steering

A Thyssenkrupp autóipari kormányrendszerek fejlesztésével és gyártásával foglalkozó üzleti egységénél dolgozom. Felelősségi köröm a globális elektronikai és szoftver fejlesztés területét foglalja magában. Munkám során az egyik legnagyobb kihívás a hagyományos autóipari fejlesztési módszertanok és az agilis szoftverfejlesztési gyakorlat összehangolása. Mivel termékeink magas minőségi és megbízhatósági követelményeknek kell, hogy megfeleljenek, mindezt a szigorú szabályozási környezet is nehezíti. Cégünknél épp folyamatban van a teljes szoftver szervezet (~500 fejlesztő) transzformálása, agilis szervezetté alakítása. Ennek során különös figyelmet kell fordítanunk arra, hogy a végtermék fizikai komponenseinek fejlesztése hogyan szinkronizálható a szoftver projekttel.

Kulcsár L. Huba

Head of Technology & Project Advisory, KPMG

Huba elmúlt 25 évében az IT szolgáltatási szektor különböző cégeinél középvezetőként, és úgy a szállítói, mint a megrendelői oldalon program-, és projekt-vezetőként, dolgozott.
Ezen idő alatt lehetősége nyílt a pénzügyi- és telekommunikációs szektorban, különböző szerepkörökben, az agilis működésre való átállás különböző fázisaiban, a szoftverfejlesztés, rendszerbevezetés, és a szervezetfejlesztés területén belelátni a kihívásokba, és az azokra adott válaszokra, mindezek alakulására. 

Kajtár Bálint

Szervezetfejlesztő, változásmenedzsment szakértő; Változásmenedzsment Osztályvezető, OTP Bank

Bálint politológusként, majd később szervezetfejlesztőként végzett. Jelenleg az OTP Bank változásmenedzsment osztályát vezeti és támogatja a bank hazai és nemzetközi agilis transzformációs hullámait. Eddig több mint 1500 kolléga agilizálódását segítette változásmenedzsment eszközökkel. 
Több éves tapasztalattal rendelkezik szervezeti kultúrafejlesztés, szervezetfejlesztés és változásmenedzsment területén. Missziójának tekinti, hogy a legkisebb szervezeti változások esetében is központba kerüljön a humánum. 
 

Részvételi díj:

A rendezvény a PMSZ tagjainak ingyenes, de regisztrációhoz kötött!
Tagsággal nem rendelkezőknek a részvételi díj 5000 Ft.

PDU pont:

A rendezvényért 2 PDU regisztrálható.
A PDU regisztrálásával kapcsolatos információk a PDU menüpontban találhatóak.

  • 1134 Budapest Váci út 31.1134 Budapest Váci út 31.