PMSZ Innovációs Tagozat - 2024. szeptember

Fókuszterületi eszmecserék - Az állam és a mesterséges intelligencia (MI)

Időpont: 2024. szeptember 24. 13:00 - 16:30
Helyszín: Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, Q épület QB 402-es terem ( 1117 Budapest Magyar tudósok körútja 2. )
Előadó: Szmollár Katalin, Dr. Szabados Zsuzsa, Mizsányi Attila, Jakab Roland, Szolnoki Szabolcs, Dr. Barta Gergő, Boros Áron, Belényesi László, Dr. Németh Géza, Tóth Miklós

Az elérhető helyek száma betelt. Köszönjük, hogy ennyien regisztráltatok!

 

A gazdaság digitális átállása, az MI egyre kiterjedtebb és sokrétűbb alkalmazásával, kiemelt fókuszterület mind a hazai, mind az európai pályázati források elosztása során. Magyarország számára sok lehetőség és kitörési pont rejlik ebben a szektorban. Hogyan, milyen eszközökkel ösztönzi az állam és a szakpolitika a gazdaság szereplőit az MI alkalmazására? Hogyan jelenik meg az MI magának az államigazgatásnak a működésében, hogyan teszi, teheti azt hatékonyabbá? Milyen új megoldások érhetők el ezen a területen, amelyek a társadalom egészének hasznára válnak? 

Ilyen és hasonló kérdésekre keresi a választ a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal és a Magyar Projektmenedzsment Szövetség által közösen szervezett konferencia.

A konferencia programja:

13:00 - 13:10 Köszöntő: Charaf Hassan rektor, Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem

13:10 - 13:30 Kutatás, innováció és digitális átállás: Szmollár Katalin főosztályvezető, Kulturális és Innovációs Minisztérium

13:30 - 13:50 MI fókuszú támogatások az NKFI Hivatal gyakorlatában: Dr. Szabados Zsuzsa vállalati innovációért felelős elnökhelyettes, NKFI Hivatal

13:50 - 14:10 Az MI szerepe az államigazgatási folyamatok hatékonyságának növelésében: Mizsányi Attila főosztályvezető Nemzeti Adó- és Vámhivatal, Központi Irányítás, Kockázatelemzési és Adattudományi Főosztály

14:10 - 14:30 Kávészünet

14:30 - 14:50 MI és tudomány: Jakab Roland, a HUN-REN Magyar Kutatási Hálózat vezérigazgatója, a Mesterséges Intelligencia Koalíció elnöke

14:50 - 15:10 Kérdések és válaszok

Moderátor:  Galán Angéla televíziós újságíró, műsorvezető

15:10 – 15:15 Technikai szünet

15:15 – 16:15 Kerekasztal-beszélgetés: MI projektek támogatási, pályázati, gazdasági fókusszal: 

  • Szolnoki Szabolcs technológiáért felelős helyettes államtitkár, Nemzetgazdasági Minisztérium 
  • Dr. Barta Gergő kockázatkezelési üzletág vezető menedzser, Deloitte Zrt.
  • Boros Áron CEO, Stradamus Consulting; elnökhelyettes, Magyar Projektmenedzsment Szövetség
  • Belényesi László európai uniós fejlesztések végrehajtásáért felelős helyettes államtitkár, Miniszterelnöki Kabinetiroda
  • Dr. Németh Géza a BME Távközlési és Mesterséges Intelligencia Tanszék egyetemi tanára, a Beszédkommunikációs és Intelligens Interakciók Laborcsoport (SmartLabs) vezetője
  • Moderátor: Tóth Miklós szakmai vezető, Mesterséges Intelligencia Koalíció
     
Előadók:

Szmollár Katalin

főosztályvezető, Kulturális és Innovációs Minisztérium

Jogi szakokleveles közgazdász, kutatási és innovációs szakközgazdász végzettséggel rendelkezik. Jelenleg a Kulturális és Innovációs Minisztérium Innovációért és Startupokért felelős főosztályát vezeti. Korábban KFI témában szakmai ismereteket szerzett az Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatalban és a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatalában is. Rendelkezik tapasztalattal a K+F minősítési rendszer, pályázatkezelés és szellemi tulajdonjogokkal kapcsolatos kérdések területén is.   

Dr. Szabados Zsuzsa

vállalati innovációs elnökhelyettes; Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal

2006-ban szerzett jogi diplomát a Debreceni Egyetem Állam- és Jogtudományi Karán, majd tanulmányait posztgraduális képzés keretében a Budapesti Corvinus Egyetemen folytatta jogász-közgazdász szakirányon.
2007 óta foglalkozik támogatáspolitikával, mind támogatói, mind pedig implementációs szempontból megismerve a hazai és uniós forrásokkal kapcsolatos szakpolitikai szabályozás és célkitűzések elméleti és gyakorlati aspektusait. Szakmai pályafutását az uniós források kihelyezésével megbízott MAG – Magyar Gazdaságfejlesztési Központ Zrt.-nél kezdte.
2009 óta aktívan részt vesz kkv-k, majd startupok fejlesztését célzó programokban, innovatív projektek megvalósításában, támogatásában. 
2009–2017 között a Gazdaságfejlesztési Programok Végrehajtásáért Felelős Irányító Hatóság feladatkörét ellátó Nemzeti Fejlesztési Ügynökségnél, majd a Nemzetgazdasági Minisztériumban az európai uniós társfinanszírozású kutatás-fejlesztési projektek teljes körű tervezésével, koordinálásával és a végrehajtásukhoz kapcsolódó irányítási feladatok ellátásával foglalkozott. 2017-től a Neumann János Nonprofit Közhasznú Kft. ügyvezetőjeként, majd ügyvezető-helyetteseként, a digitalizációhoz, a zöld átálláshoz és az adatvagyonhoz kapcsolódó feladatokat látott el. Szakmai irányítása mellett zajlott egyebek között a Közép-Magyarország régión kívüli startup-ökoszisztémák fejlesztése és a nagy növekedési potenciállal bíró IKT startup vállalkozások külpiaci megjelenése, valamint az ezt támogató kompetenciák megszerzését célzó INPUT Program. 
2023 májusa óta az NKFI Hivatal vállalati innovációs elnökhelyettese.

Mizsányi Attila

főosztályvezető, Nemzeti Adó- és Vámhivatal, Központi Irányítás, Kockázatelemzési és Adattudományi Főosztály

2011 óta dolgozik a Nemzeti Adó- és Vámhivatalnál. 2013-tól az online pénztárgépek bevezetésén dolgozó szűkebb csapat tagja, majd a rendszer finomhangolására vonatkozó javaslatcsomag egyik kidolgozója. 2015-től a NAV ellenőrzést támogató informatikai rendszereiért felelős osztályának vezetője. 2017-től az online számla adatszolgáltatás és az erre épülő szolgáltatások kidolgozásán dolgozó szakértői csoport tagja. 
A NAV kockázatelemzési területét 2022 óta vezeti, kiemelt feladata a mesterséges intelligencia technológiák gyakorlati beépítése a NAV kockázatelemzési folyamataiba. 

Jakab Roland

vezérigazgató, HUN-REN Magyar Kutatási Hálózat; elnök, Mesterséges Intelligencia Koalíció

Szakmai pályafutása 2000-ben indult, csatlakozott az Ericsson Magyarország Kft.-hez, ahol kezdetben stratégiai üzleti tanácsadói feladatokat látott el, majd rendszerintegrációs és mobilbanki projektek fejlesztésével és vezetésével foglalkozott. Ezt követően a multimédia-termékek értékesítéséért volt felelős Magyarországon és Macedóniában. 2008-ban marketing- és kommunikációs igazgatónak, majd általános vezérigazgató-helyettesnek nevezték ki.

2013-tól a 2000 főt foglalkoztató (ebből 1600 fő K+F munkatárs) Ericsson Magyarország Kft. ügyvezető igazgatója lett, majd 2018-tól az Ericsson nyolc országért felelős közép-európai régiós stratégiai igazgatója. Szakmai vállalati tevékenysége során számos technológiai újítás (3G, 4G, 5G) hazai bevezetésében és csúcstechnológiát képviselő kutatások és fejlesztések (mesterséges intelligencia, IoT, Edge Computing, felhőtechnológia, XR) hazai elterjesztésében, valamint a vállalat egyetemi kapcsolatainak erősítésében vállalt vezető szerepet.

Szolnoki Szabolcs

technológiáért felelős helyettes államtitkár, Nemzetgazdasági Minisztérium

2023 február óta technológiáért felelős helyettes államtitkár, emellett a Pécsi Tudományegyetem doktorandusza, és a Neumann János Egyetem kutatási munkatársa. 2017-2021 között Izraelben teljesített külszolgálatot tudományos és technológiai ügyekért felelős szakdiplomataként. Dolgozott az EuroAtlantic cégcsoport innovációs és üzletfejlesztési vezérigazgató-helyettesként, és állami vállalatoknál, köztük a Magyar Nemzeti Kereskedőháznál, és az Express Innovation Agency-nél startup és kutatás-fejlesztési projektek hasznosítását támogató vezetőként. A Budapest Smart vállalkozásfejlesztési program koncepciójának társszerzője, első vezetője. Több IT fókuszú projekt kezdeményezője, kiemelten követi a kiberbiztonság technológiai, piaci és geopolitikai trendjeit. Szakmai karrierje kezdetén szociál- és foglalkoztatáspolitikai területen támogatta a minisztériumi és parlamenti munkát.

Dr. Barta Gergő

kockázatkezelési üzletág vezető menedzser, Deloitte Zrt.

Dr. Barta Gergő a Deloitte Zrt. Kockázatkezelési Üzletágának Vezető Menedzsere. Doktori disszertációját Mesterséges intelligencia módszerek fejlesztése témakörben írta. Kutatási területe kiterjed a mesterséges intelligenciával ellátott szoftveres megoldások fejlesztésére, valamint az intelligens döntéstámogató rendszerek kockázatmenedzsmentjére. Tanácsadóként főleg IT irányítási, megfelelőségi, biztonsági és adatvédelmi projektekben vesz részt Magyarországon és nemzetközi szinten. A Magyar Mesterséges Intelligencia Körkép 2023 kutatás vezetője.

Boros Áron

CEO, Stradamus Consulting; elnökhelyettes, Magyar Projektmenedzsment Szövetség

A Budapesti Közgazdaságtudományi Egyetemen pénzügy fő-, vállalatértékelés mellék-szakirányon szereztem meg a közgazdász diplomámat és még az egyetemi éveim alatt a tőzsde kereskedői, valamint opciós és határidős piaci vizsgát is letettem a Brókerképző Alapítványnál. Tanulmányaim befejezése a Kaposvári Egyetem Gazdálkodás- és Szervezéstudományok Doktori Iskolájában történt, ahol doktori fokozatot szereztem. Tapasztaltomat több hazai kereskedelmi banknál és azok kockázati tőkelalapkezelőinél, illetve tanácsadó cégeinél gyűjtöttem. Treasury ügyletekben, vállalati finanszírozási- és tőkepiaci tanácsadásban, állami támogatási szabályok terén és a zöld finanszírozás/ESG területen számottevő szakértelemmel rendelkezem. Szövetségünk elnökségi tagjaként elsősorban a szervezet finanszírozását támogató megoldások kidolgozásában és tagozati munkájának koordinálásában vállalok szerepet. 

Belényesi László

európai uniós fejlesztések végrehajtásáért felelős helyettes államtitkár, Miniszterelnöki Kabinetiroda

Dr. Németh Géza

egyetemi tanár, BME Távközlési és Mesterséges Intelligencia Tanszék; vezető, Beszédkommunikációs és Intelligens Interakciók Laborcsoport (SmartLabs)

Németh Géza a BME iskolateremtő oktatója, „az interakciók mérnöke”. Számos nemzetközi szinten is innovatív interakciós megoldás meghatározó alakja. 

Az EU mesterséges intelligencia platformja (www.ai4europe.eu) és az ENFIELD (www.enfield-project.eu) projekt magyar kapcsolattartója (NCP), a Mesterséges Intelligencia Koalíció (https://miagyakorlatban.hu/) nemzetközi kapcsolatok munkacsoport vezetője.

Tóth Miklós

szakmai vezető, Mesterséges Intelligencia Koalíció

Tóth Miklós vezető informatikus, aki 22 éves üzleti tapasztalattal rendelkezik. 15 évesen kezdett szoftverfejlesztést tanulni, később a Szegedi Tudományegyetemen a Programozó Matematikus szakot végezte el. Szakmai életét tekintve 4 évet Németországban és 3 évet Kínában töltött. Datascience trénerként dolgozik, Big Data, Machine Learning és Generative AI tanfolyamokat tart multinacionális vállalatoknál, a Frankfurt School of Finance and Management oktatója. Jelenleg az MI-koalíció szakmai vezetőjeként tevékenykedik. Mottója: Az adat a jövő nyelve – tanuljuk meg értelmezni azt.

Részvételi díj:

Az elérhető helyek száma limitált, a regisztráció a jelentkezések sorrendjében történik.

A rendezvény a PMSZ tagjainak ingyenes, de regisztrációhoz kötött!
Tagsággal nem rendelkezőknek a részvételi díj 5000 Ft.

PDU pont:

A rendezvényért 3 PDU regisztrálható.
A PDU regisztrálásával kapcsolatos információk a PDU menüpontban találhatóak.

További információk:

 Együttműködő parterünk:

 

        

 

 

Együttműködő szakmai partnereink:

 

            

 

Médiatámogatónk:

 

 

Az eseményen kép- és hangfelvétel készülhet, amihez a résztvevők regisztrációjuk leadásával hozzájárulnak. 

  • 1117 Budapest Magyar tudósok körútja 2.1117 Budapest Magyar tudósok körútja 2.