Belépés
RENDEZVÉNYEK
PMSZ Pénzintézeti Tagozat - 2024. november
Kockázatkezelés - Változások és folyamatszabályozás a pénzintézetek fenntarthatósági átállása során
Időpont: | 2024. november 26. 14:00 - 18:00 |
Helyszín: | MFB székház kupolaterem ( 1051 Budapest Nádor utca 31. ) |
Előadó: | Zátrok Ildikó, Molnár Csaba, Szécsi Ádám, Holczinger Norbert, Boros Áron, Lenkey Péter, Gáldi György, Nagy Viktória, Bozsik Balázs, Fazekas Roland |
A konferencia a PMSZ Pénzintézeti Tagozatának és a Magyar Fejlesztési Bank Zrt. közös szervezésében kerül megrendezésre a Magyar Bankszövetség ESG és KKV tagozatainak támogatásával.
A konferencia célja, hogy segítse a magyar pénzintézeti szektor szereplőit a minél hatékonyabb ESG felkészülésben, a fenntarthatósági szempontú jó gyakorlatok és szemlélet megosztásával.
A piac szereplőinek fenntarthatósági átállása együtt jár az ügyfelek számára előnyös, előremutató finanszírozási technikák megjelenésével. Ehhez a bankoknak jelentős belső folyamatszabályozási és kockázatkezelési fejlesztéseket is meg kell megvalósítaniuk, amiben az érintett pénzintézetek projektmenedzsment szervezeti egységeire is jelentős szerep hárul.
A rendezvény fókuszában ezért a kockázatkezelés áll, tekintettel arra, hogy a fenti folyamatok jelentős változást hoztak a pénzintézeti és vállalati szektor életébe is.
Nem csak a hitelezési és ügyfélkezelési folyamatok, de az éves riporting és adatgyűjtés is új elvárásokat teremt. A törvényi megfelelés mellett üzleti előny is kovácsolható a változásokból, termékfejlesztéssel és az új piaci lehetőségek megragadásával.
A konferenciával tájékozódási irányokat szeretnénk mutatni az érdeklődőknek abban is, hogy milyen elvárásokat támaszt a pénzügyi vállalkozásokat felügyelő Nemzeti Bank, hogyan illeszkednek az ESG elvárások a kormányzati gazdasági stratégiába, és milyen bevált megoldások léteznek a kihívások kezelésére.
A konferencia tervezett programja:
14.30 – 14.35 MFB vezetői köszöntő – Zátrok Ildikó, ügyvezető igazgató, MFB Zrt.
14.35 – 15.30 Szakmai előadások
15.30 – 16.30 Kerekasztal beszélgetés: Bankok és vállalkozások operatív feladatai és lehetőségei az ESG törvény alapján. Miként jelenítsük meg jelentéseinkben az ügyfelek ESG megfelelését?
Felvezető és Moderátor: Boros Áron, Magyar Projektmenedzsement Szövetség Elnökhelyettes , Pénzintézeti Tagozat Vezető
Résztvevők:
16.30 – 17.30 Állófogadás, networking
ügyvezető igazgató, MFB Zrt.
Zátrok Ildikó 1994 óta dolgozik a Magyar Fejlesztési Bankban. Vezérigazgató-helyettesként támogatja a vezérigazgató és a bank vezető testületeinek munkáját, ellátja az MFB Stratégiai és Csoportirányítási Igazgatósága, Forrásbevonási Igazgatósága, ESG és Üzleti Tanácsadási Igazgatósága, Működésfejlesztési és Szabályozási Igazgatósága, illetve Nemzetközi és Kormányzati Kapcsolatok Osztálya, valamint Brüsszeli Képviseletének irányítását és felügyeletét. Az MFB-ben korábban osztályvezetőként, igazgatóként, majd ügyvezető igazgatóként dolgozott a Bank különböző területein, többek között vagyonkezelés, európai uniós forráskezelés, nemzetközi, forrásbevonási területeken, illetve az MFB vezérigazgatói kabinet vezetőjeként. 2019-től a Diákhitel Központ Zrt. Igazgatóságának tagja, majd elnöke, 2023-tól helyettes igazgatóként az EIB Igazgatóságának tagja.
ESG igazgató, Szabályozott Tevékenységek Felügyeleti Hatósága
Molnár Csaba Gábor a Szabályozott Tevékenységek Felügyeleti Hatósága (SZTFH) ESG Igazgatóságának vezetője, akit felsőfokú tanulmányai a Budapesti Corvinus Egyetemhez kötnek. Több, mint 14 éves kutatói, elemzői, kommunikációs és stratégiai tapasztalata során számos vállalatnak és intézmények segített belső értékeiknek és elköteleződéseiknek kiemelésében. A fenntarthatóság mozgatórugóit kutatva vett részt a Greendex megalapításában. Az SZTFH-hoz 2022-ben csatlakozott, ahol mostani kinevezéséig a Kutatási Igazgatóságot vezette. Nős, egy fiú édesapja.
Előadásának címe: Az ESG törvény célja és az SZTFH szerepe
Az előadás bemutatja az ESG törvény céljait és az SZTFH szerepét a törvény végrehajtásának felügyeletében, valamint a vállalkozások versenyképességének támogatásában.
igazgató, MFB Zrt.
Okleveles közgazdász, üzleti coach, diplomáját a Szegedi Tudományegyetemen szerezte, majd MBA tanulmányokat folytatott a CEU Közép-európai Egyetemen. Ádám több mint két évtizede foglalkozik banki kockázatkezeléssel. Vezetőként több hazai kereskedelmi bank (OTP Bank, Takarékbank), pénzügyi szolgáltató (Provident Zrt.) és tanácsadó vállalat (KPMG) munkáját támogatta szakmai tapasztalataival. Ádám 2024 januárjában tért vissza az MFB Zrt.-hez a Stratégiai Kockázatkezelési Igazgatóság vezetőjeként. Munkája során kiemelten foglalkozik a Bank zöld átállásához kapcsolódó fő kockázatkezelési kérdéseivel, illetve az ESG szempontok minél teljeskörűbb integrációjával a Bank kockázatkezelési és hitelezési folyamataiba.
Kapcsolat: https://www.linkedin.com/in/szecsiadam
Előadásának címe: ESG fókusz az MFB Magyar Fejlesztési Bank kockázatkezelési tevékenységében
Az előadás célja
főosztályvezető, Fenntartható Pénzügyek Főosztály, Magyar Nemzeti Bank
Holczinger Norbert a Magyar Nemzeti Bank Fenntartható pénzügyek főosztályát vezeti, így felelős többek között az MNB Zöld Programjának megvalósításáért is. A kezdeményezés célja a piaci szereplők és a pénzügyi szolgáltatások zöldítése, a fenntarthatósági ismeretek terjesztése, valamint az MNB saját környezeti lábnyomának mérséklése. Norbert több mint tíz éves felügyeleti pályafutása alatt számos hazai és nemzetközi projektben, szabályozási feladatban vállalt aktív szerepet, a fenntarthatósági kérdések mellett kiemelten biztosítási-aktuáriusi területen.
Előadásának címe: Fenntarthatósági kockázatok és felügyeleti elvárások
CEO, Stradamus Consulting; elnökhelyettes, Magyar Projektmenedzsment Szövetség
A Budapesti Közgazdaságtudományi Egyetemen pénzügy fő-, vállalatértékelés mellék-szakirányon szereztem meg a közgazdász diplomámat és még az egyetemi éveim alatt a tőzsde kereskedői, valamint opciós és határidős piaci vizsgát is letettem a Brókerképző Alapítványnál. Tanulmányaim befejezése a Kaposvári Egyetem Gazdálkodás- és Szervezéstudományok Doktori Iskolájában történt, ahol doktori fokozatot szereztem. Tapasztaltomat több hazai kereskedelmi banknál és azok kockázati tőkelalapkezelőinél, illetve tanácsadó cégeinél gyűjtöttem. Treasury ügyletekben, vállalati finanszírozási- és tőkepiaci tanácsadásban, állami támogatási szabályok terén és a zöld finanszírozás/ESG területen számottevő szakértelemmel rendelkezem. Szövetségünk elnökségi tagjaként elsősorban a szervezet finanszírozását támogató megoldások kidolgozásában és tagozati munkájának koordinálásában vállalok szerepet.
ESG szakmai tanácsadó, Magyar Gazdaságfejlesztési Ügynökség (MGFÜ)
A Debreceni Egyetemen 2003-ban szerzett biológus-ökológus diplomát. Pályafutását a zöld civil szektorban kezdte. Később a Miskolci Egyetemen közgazdász oklevelet szerzett, tudását pedig a környezetiparban és a klaszterfejlesztésben kamatoztatta. A NÉBIH-nél, majd a Bay Zoltán Kutatóintézetnél nemzetközi K+F és innovációs projektekért volt felelős. 2019 óta tanácsadó. Project Management Professional és Certified Sustainability Manager minősítéssel rendelkezik. Szerepe volt a hazai körforgásos gazdasági stratégia megalapozását célzó OECD tanulmány stratégiai környezeti hatásvizsgálatában, az első hazai települési körforgásos gazdasági stratégiák elkészítésében, Miskolc Fenntartható Városfejlesztési Stratégiájának elkészítésében és 100 Klímasemleges és Okos Város Misszióban történő minősítésében is. Több mint 20 éve dolgozik a fenntarthatóság területén, 2024 áprilisától az MGFÜ ESG Csoportjának szakmai tanácsadója.
ügyvezető igazgató, OTP Bank Nyrt.
Több mint három évtizedes, négy pénzintézetnél Magyarországon és Romániában ügyvezető igazgatóként ill. vezérigazgató-helyettesként szerzett vezetői tapasztalattal rendelkező, közgazdasági és műszaki egyetemi végzettséggel is bíró szakember, aki szakmai pályafutása közel felét üzleti, értékesítési oldalon töltötte, majd kockázatkezelési kérdésekre fókuszált. Az elmúlt fél évtizedben az OTP csoport vállalati hitelkockázatkezelési kérdésekért felelős ügyvezető igazgatójaként mind a magyarországi, mind a régiós portfólió alakulásáért és az azt érő, nem hagyományos, így klímaváltozási, környezeti kockázati kihívások megfelelően proaktív kezeléséért és az ezen kockázatok kivédését elősegítő zöldhitelezés strukturált támogatásáért is felelősséggel tartozik.
vezető tanácsadó, IFUA Horváth & Partners Kft.
Okleveles közgazdász, diplomáját a Budapesti Corvinus Egyetemen szerezte. Pályája elején a Nemzetgazdasági Minisztériumban, majd a Magyar Nemzeti Bankban végzett pénzügyi, makrogazdasági, valamint a pénzügyi rendszer működését érintő elemzési, kutatási és stratégiaalkotási munkát. 2015-től az MKB Bank Zrt. Üzleti kockázatkezelésért felelős ügyvezető igazgatója volt. 2019-től a Magyar Nemzeti Bank Strukturált finanszírozás stratégiai igazgatóságát vezette. 2021 óta az IFUA Horváth & Partners Pénzintézeti Kompetencia Központjának vezető tanácsadója. Szakterülete a banki kockázatkezelési keretrendszerek és folyamatok fejlesztése, melynek keretében kiemelt hangsúlyt kap az ESG követelményekre való felkészülés, valamint ezek zökkenőmentes integrálására a mindennapi működésbe.
osztályvezető, Fenntarthatósági Teljesítmény Koordinációs Osztály, MVM Zrt.
2000-ben végzett a Budapesti Közgazdaságtudományi Egyetem Gazdálkodási karán (BKE, később BKÁE, ma Budapesti Corvinus Egyetem). Ezt követően 7 évig vezetékes- és mobil-telekommunikációs szektorban dolgozott B2B értékesítési, majd üzletfejlesztési területen. 2006-ban váltott a hazai tőkepiacra és az Erste Befektetési Zrt. digitális befektetési csatornáit vezette, majd stratégiai üzletfejlesztési feladatokon dolgozott. 2016-ban csatlakozott a Budapesti Értéktőzsde megújuló vezetői csapatához kommunikációs később marketingért felelős igazgatóként, valamint itt kezdett el a tőzsde ESG modellben beöltött központi szerepe miatt a fenntarthatósági és ESG témával foglalkozni. A BÉT-től a PwC-hez váltott, de a fenntarthatósági területen maradt és a big4 professzionális tudását megosztva a hazai vállalatokkal az ESG tanácsadási területet vezetésében dolgozott. A tanácsadói időszak zárásával az MVM Csoport ESG teljesítmény koordinációjáért felelős területi vezetője lett, az MVM Zrt. (a holding társaság) gazdasági vezérhelyettesének csapatában.
ügyvezető igazgató, Acélpartner Kft.
Fazekas Roland közgazdász (MSc), tanulmányait a Budapesti Közgazdaságtudományi Egyetemen és a London School of Economicson (LSE) végezte vállalatértékelés és nemzetközi kapcsolatok szakirányon. Közel 10 év vállalati banki területen szerzett projekt- és vállalatfinanszírozási tapasztalattal alapította első vállalkozását a 2000-es évek közepén, majd nemzetközi kereskedelemmel és később alkatrész- és szerszámgyártással kiegészülve jött létre az Acélpartner cégcsoport (további brandek: Carboferr és Fórum-Plussz). Az általa vezetett cégek többek között Business Superbrands díjat, BÉT50 és BÉT Elite minősítést kaptak. Társadalmi szerepvállalásként 8 éve a Magyar Acél- és Fémkereskedők Egyesületének elnöke, lelkes támogatója a magyar iparnak és az Európai Unió dekarbonizációs törekvéseinek.
Az elérhető helyek száma limitált, a regisztráció a jelentkezések sorrendjében történik.
A rendezvény a PMSZ tagjainak ingyenes, de regisztrációhoz kötött!
Tagsággal nem rendelkezőknek a részvételi díj 5000 Ft.
A rendezvényért 3 PDU regisztrálható.
A PDU regisztrálásával kapcsolatos információk a PDU menüpontban találhatóak.