Hírek

Könyvajánló: Görög Mihály – Projektvezetés a szervezetekben

2014. január 16.

A projektek különböző szervezetekben betöltött meghatározó szerepe mára egyértelműen elfogadottá vált mind a szervezeti vezetők mind a kutatók körében. A szervezetek működésének eredményességét jelentős mértékben a szükséges változásokat megvalósító projektek sikeres teljesítése alapozza meg. A projektek számának növekedésével azonban együtt nőtt a sikertelenül végződő projektek aránya is.

A könyv célja és szakmai logikai felépítése
A könyv a projektvezetés három alapvető nézőpontját vette figyelembe, jelesül:
• a projekt, mint folyamat,
• a projekt, mint szervezet,
• a projekt, mint a stratégia építőeleme.

Ezért elengedhetetlen a fenti nézőpontokat magába foglaló megközelítésmód alkalmazása a projektvezetésben.

A könyv alapvető célkitűzése, hogy hozzájáruljon annak a kettős elvárásnak, hogy a projektvezető képes legyen eldönteni, melyik projektvezetési eszköz alkalmazása célszerű, illetve az, hogy a projektvezetők eldöntsék azt, hogy egy adott projektkontextusban egy adott projektvezetési feladat megoldásához rendelkezésre álló eszközök közül melyiket célszerű alkalmazniuk.

A könyv hat részre tagozódik, de ezek összesen huszonhat fejezetet foglalnak magukban, amelyek bemutatják az egyes nézőpontok követelményeinek megfelelő ismeretköröket, de egymástól nem szükségszerűen külön elhatárolva azokat.
Az első rész bemutatja a projektek szervezetekben betöltött szerepét.
A második rész középpontjában az olyan projektvezetési eszközök bemutatása áll, amelyek egyrészt általánosan alkalmazhatók, másrészt pedig egy adott projektvezetési feladat megoldásához általában több is rendelkezésre áll belőlük.
A harmadik rész azokat a projektvezetési eszközöket mutatja be.
A könyv negyedik része azt az elméleti-módszertani keretrendszert mutatja be, amely lehetőséget biztosít a projektvezetőknek, hogy egy adott projektvezetési feladat megoldásához a tágabb értelemben vett projektkontextushoz leginkább illeszkedő projektvezetési eszközt alkalmazzák.
Az ötödik rész a szervezeti szintű projektvezetési kérdéskörök színtere.
A könyv utolsó része, a hatodik a projektalapú szervezetek specifikusan rájuk jellemző projektvezetési eszközöket mutatja be.

Ajánljuk a könyvet minden kezdő vagy haladó szinten levő projektvezetőnek.

Budapest, 2014. január 16.


Ulicsák Béla, műszaki igazgató
BRIT-TECH Üzleti Tanácsadó Kft.

 

Iratkozzon fel hírlevelünkre!