Belépés
Mint ismeretes, a PMI minősítéssel rendelkezők az egyes szakmai rendezvények kapcsán PDU pontokat regisztrálhatnak. Ezeket a tényleges részvétel alapján mindenki on-line maga rögzíti. Egyes szabályok nemrég változtak. Az érintettek ebben a cikkben tájékozódhatnak a részletekről.
A PDU pontok regisztrálása nagyobb rendezvények esetében
(például Art of Projects, Körkapcsolás, PM Fórum):
1. A www.pmi.org honlapon az egyéni bejelentkezés után válasszuk a „Certification” legördülő menüben a „Report PDUs” lehetőséget.
2. Ekkor megjelenik a „Continuing Certification Requirements System” feliratú oldal, ahol a PDU pontok jelentése elvégezhető. Válasszuk itt a bal oldali menüpontban a „Report PDUs” lehetőséget.
3. Ezt követően válasszuk ki az EDUCATION oszlopban a „Course or Training” opciót.
4. Írjuk be a „Provider number” mezőbe: C284 (Ez a PMI Budapest, Magyar Tagozat azonosítója.) Az „Activitty” mezőbe írjuk be a rendezvény nevét vagy számát. Példa: ha ezt írjuk be: „Art of Projects”, megjelenik egy lista, amely más rendezvényeket is tartalmaz. (Minden olyan nagyobb rendezvény megjelenik a listán, amelynél a PMI Magyarország társrendező vagy szakmai partner.)
5. Töltsük ki a szükséges további mezőket (dátum stb.). A megjelenő maximális PDU számnál több nem adható meg. Mindenki annyit írjon, ahány órát a szakmai programon ténylegesen ott volt, az időt szünetek nélkül kell számolni (1 óra = 1 PDU, negyedóra és ennek többszörösei megengedettek).
6. A PDU pontokat a három kategória szerinti bontásban kell megadni. A rendező általában előre rögzíti azt, hogy egy-egy kategóriában maximálisan hány PDU szerezhető. Ha ilyen előre megadott bontás nem jelenik meg, akkor a regisztrációt végző saját belátása szerint osztja el a PDU pontokat. Az oldal kitöltése után a „Submit” gombbal zárjuk az adatrögzítést.
7. Ezt követően a PMI jóváhagyja a PDU regisztrációt (ez kis időt igénybe vehet). Jóváhagyás után ez az adat is szerepelni fog a pontszám összesítőnkben, amelyet ugyancsak „Continuing Certification Requirements System” feliratú oldalon tekinthetünk meg (dashboard, claim history).
A PDU pontok regisztrálása kisebb rendezvények esetében (például PMPub, PM Szakmai teadélután) a fentiekhez hasonlóan, de annál kicsit egyszerűbben történik:
1. Az első két lépés után válasszuk ki az EDUCATION oszlopban az „Organization Meetings” opciót.
2. Adjuk meg a kért adatokat: Organization/Host: ide kerül a szervezet neve. (A „C284” beírása a PMI Budapest, Hungarian Chapter nevének betöltéséhez vezet.). A „Title” rovatba írjuk be a rendezvény nevét, például PMPub.
3. Töltsük ki a szükséges további mezőket (dátum stb.). A PDU pontok beírásakor vegyük figyelembe a leírtakat. Ebben a kategóriában egyébként maximum 2 PDU rögzíthető.
Ha a rendező nem rögzítette a rendszerben előre a PDU pontok három kategória (PMI Talent Triangle) szerinti megosztását, akkor érdemes megnézni a rendezvény programját (vagy az arról megjelenő utólagos beszámolót), mivel előfordulhat, hogy ez az információ ott szerepel.
A PDU pontok regisztrálásához részvételi igazolásra nincs szükség, esetleges audit alkalmával azonban igazolni kell a részvételt. A részvételt a rendezvény (fő)szervezője igazolhatja. A PMI Magyar Tagozat a rendezvényeiről részvételi igazolást nem ad, csak kérésre kizárólag PMI audit esetén, a jelenléti ív vagy más jelenléti bizonyíték (pl. regisztrálás és résztvevői vélemény-visszajelzés, számla, fotó stb) alapján.
Végezetül fontos kiemelni, hogy a PDU pontok regisztrálása nem csupán rendezvényeken való részvétel alapján lehetséges. A pontok rögzítése a hároméves megújítási ciklus alatt bármikor (visszamenőlegesen is) megtörténhet az elvégzett továbbképzések és szakmai tevékenységek alapján.
A PMP és más minősítésekkel, valamint a PDU pontokkal kapcsolatos részletes ismertetők a PMI honlapján találhatók: https://ccrs.pmi.org/info/handbooksguides .