Belépés
- Köszöntő -
Húszéves a Magyar Projektmenedzsment Szövetség. Ez már majdnem egy emberöltő.
Tétova gyerekből fiatal felnőtté lett a Szövetség. Az első elnök, Hajdu Miklós egy 1998. decemberi levelében még azt elemzi, hogy hogyan lehet másfél millió forintból gazdálkodni - a 2016. évi költségvetés pedig már meghaladta a 15 millió forintot. (Jól van, tudom, hogy azóta volt egy körülbelül kétszeres kumulált infláció, de még így is szép a fejlődés.) Az első klubdélutánjainkon örültünk, ha húsz-harminc érdeklődő összejött – ma pedig már alig férünk el a teremben. Ha visszagondolok az első hírlevelek, illetve az első honlapunk küllemére, összehasonlítva a mostaniakkal, akkor csak azért nem szégyellem ezeket, mert tudom, hogy mennyi munkánk volt benne.
A kommunikáció és ezen belül a hírlevél fontos eszköz volt a Szövetség fejlődésében. Rábukkantam a 2003. decemberi hírlevél egy előzetes példányára, amely egyike az első évfolyamból valóknak. Azért érdekes, mert beszámol az első Körkapcsolás sikeréről és a PMI Budapest, Magyar Tagozat hivatalos megalakulásáról. Jól tükrözte a PMSZ és a PMI Budapest, Magyar Tagozat együttműködését, valamint kapcsolatát a többi projektmenedzsment-szervezettel. Ezt a tényt azért tartom kiemelésre érdemesnek, mert mindig is szívügyem volt, hogy ne szaporodjanak az egymással rivalizáló projektmenedzsment-szervezetek, a meglévők pedig minél szervesebben működjenek együtt. Az együttműködés a PMSZ és PMI esetében kezdetben az elnökségeik perszonáluniójával és a közös hírlevéllel valósult meg. Jelenleg mintha kicsit távolodott volna egymástól a két szervezet (igyekezett önállóbb arculatot kialakítani), de az együttműködés megmaradt. Érzem, hogy a PMSZ manapság is fontos integráló erő a projektmenedzser-társadalomban.
E gondolatsor elején említettem, hogy a PMSZ fiatal felnőtté lett. Itt hangsúlyos a fiatal szó. Remélem, még sokáig megőrzi fiatalosságát, dinamizmusát, és nem válik tevékenysége rutinszerűvé.
Langer Tamás
ELTE címzetes egyetemi docens
1997-2006. PMSZ elnökségi tagja